Read Dr. Jekyll ve Bay Hyde by Robert Louis Stevenson Free Online


Ebook Dr. Jekyll ve Bay Hyde by Robert Louis Stevenson read! Book Title: Dr. Jekyll ve Bay Hyde
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 3.49 MB
City - Country: No data
Loaded: 1892 times
Reader ratings: 3.7
The author of the book: Robert Louis Stevenson
Edition: NTV Yayınları
Date of issue: August 2010
ISBN: No data
ISBN 13: No data

Read full description of the books:"Sonuçta hepimizin sakladığı bir şeyler var, ama pek azımızın sırrı Dr. Jekyll'ınki kadar korkunç..."


TUHAF BİR VAKA: DR. JEKYLL ve BAY HYDE Londra kitapçılarında ilk olarak 1886'da boy gösterdi. Yazarı Robert Louis Stevenson'ın yazmış olduğu diğer hiçbir şeye benzemiyordu, ne alışılmadık türden bir gezi eseriydi, ne de çocuk dergileri için yazılmış tarihi bir serüven hikâyesi. Bu kitap bambaşka bir pazara yönelikti. Bram Stoker'dan Stephen King'e kadar herkes için türde "standart"ı oluşturacak "bir şilinlik dehşet öyküsü" denen kitap pazarına.

Stevenson, DR. JEKYLL VE BAY HYDE'ın öyküsünü nasıl bulduğunu anlatmayı severdi: Sağlığı için taşra sahil kasabası Bornemouth'ta kalırken bir gece rüyasında görmüştü bu romanın hikâyesini. İlk taslağı üç günde yazdı, karısı birtakım değişiklikler önerdiğinde bu taslağı yaktı. İkinci versiyon o hafta sona ermeden tamamlandı, o zamandan bu zamana da hemen hemen hiç basımdan kalkmadı.

Robert Louis Stevenson ilk edebi ödülünü altı yaşında kazandı; ölümünden önce hazırlamakta olduğu toplu eserleri, nihayetinde 28 cildi bulacaktı. Daha önceki ya da daha sonraki pek az yazar Stevenson'ın o dur durak bilmez üretiminin çeşitliliğiyle boy ölçüşebilir; serüven öyküleri, baladlar, oyunlar, denemeler, masallar, tarihi aşk hikâyeleri, eğlencelik manzumeler, kısa öyküler ve gezi yazıları. Sıfırdan bir tür yaratmayı başarmış (DEFİNE ADASI'nda yaratığı gemici Silver hakiki Karayip Korsanı'dır) yazar bile sayılıyken, Stevenson sıfırdan bir değil, iki tür yarattı; gerilimli ahlaki öyküsü DR. JEKYLL VE BAY HYDE insanlığın kendi doğasını kavrama çabasının dev bir abidesi olmaya devam ediyor. Acaba yetmişine kadar yaşasa rüyasında başka neler görürdü?

Andrzej Klimowski ile Danusia Schejbal'ın bu çizgi roman uyarlaması, Stevenson'ın orijinal öyküsünün mekân tuttuğu o giderek ürkütücüleşen Londra sokaklarına ürpertici bir şekilde sadık kalıyor.


Download Dr. Jekyll ve Bay Hyde PDF Dr. Jekyll ve Bay Hyde PDF
Download Dr. Jekyll ve Bay Hyde ERUB Dr. Jekyll ve Bay Hyde PDF
Download Dr. Jekyll ve Bay Hyde DOC Dr. Jekyll ve Bay Hyde PDF
Download Dr. Jekyll ve Bay Hyde TXT Dr. Jekyll ve Bay Hyde PDFRead information about the author

Ebook Dr. Jekyll ve Bay Hyde read Online! Robert Louis Balfour Stevenson was a Scottish novelist, poet, and travel writer, and a leading representative of English literature. He was greatly admired by many authors, including Jorge Luis Borges, Ernest Hemingway, Rudyard Kipling and Vladimir Nabokov.

Most modernist writers dismissed him, however, because he was popular and did not write within their narrow definition of literature. It is only recently that critics have begun to look beyond Stevenson's popularity and allow him a place in the Western canon.


Reviews of the Dr. Jekyll ve Bay Hyde


ELLIOTT

A book that has changed and continues to change my life for the better!

EDWARD

Book will go one time.

PHOEBE

Reality has surpassed expectations.

SAMUEL

Books are incredible magic that you can carry with you.

JESSICA

One of my favorite
Add a comment
Download EBOOK Dr. Jekyll ve Bay Hyde by Robert Louis Stevenson Online free

PDF: dr-jekyll-ve-bay-hyde.pdf Dr. Jekyll ve Bay Hyde PDF
ERUB: dr-jekyll-ve-bay-hyde.epub Dr. Jekyll ve Bay Hyde ERUB
DOC: dr-jekyll-ve-bay-hyde.doc Dr. Jekyll ve Bay Hyde DOC
TXT: dr-jekyll-ve-bay-hyde.txt Dr. Jekyll ve Bay Hyde TXT